Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

EGIDA 18 ĆWICZENIE W KPP W CHOSZCZNIE

 
W Komendzie Powiatowej Policji w Choszcznie odbyło się dzisiaj ćwiczenie dowódczo-sztabowe PK „EGIDA 18”, którego celem było szkolenie rezerwy osobowej Policji, poprzez jej powołanie do wybranych jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji. Celem ćwiczenia było sprawdzenie gotowości Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, funkcjonalności procedur i rozwiązań planistycznych, przyjętych w zakresie uzupełnienia potrzeb osobowych przez sprawdzenie frekwencji oraz płynności przebiegu procesu przyjęcia osób. Do ćwiczenia wyznaczono 20 osób, którym Wojskowy Komendant Uzupełnień w Stargardzie nadał przydział moblizacyjno-organizacyjny do KPP w Choszcznie. Do ćwiczenia, które rozpoczęło się o godzinie 7 stawiło się 19 osób. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, uczestnicy przechodzili przez kolejne punkty mobilizacyjnego rozwinięcia jednostki. Po apelu porannym, w którym uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Choszcznie, insp. Ireneusz Winnicki oraz odczytaniu rozkazu personalnego, uczestnicy wzięli udział w przewidzianych programem szkolenia zajęciach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, podczas których uczestnicy mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Niewątpliwą atrakcją były zajęcia na strzelnicy, gdzie każdy z ćwiczących na trenażerze, doskonalił swoje umiejętności strzeleckie. Na koniec ćwiczenia, uczestnicy otrzymali zaświadczenia o odbyciu szkolenia, natomiast Komendant Powiatowy Policji w Choszcznie, insp. Ireneusz Winnicki wyróżnił 3 najlepiej strzelających pamiątkowymi dyplomami.

 


Policja Choszczno
 
Data pliku video: 2018-09-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat choszczeński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Choszczno. W skład powiatu wchodzą gminy: Choszczno, Drawno, Pełczyce, Recz, Bierzwnik oraz Krzęcin.

Powierzchnia powiatu wynosi 1327,71 km², z czego prawie 50% powierzchni zajmują użytki rolne. Region słynie z dużej ilości jezior polodowcowych, których na terenie powiatu znajduje się aż 111.

Główny szlak komunikacyjny stanowi droga krajowa nr 10.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola