Belka
Niedziela, 1 Sierpnia 2021   imieniny: Nadia, Justyna, Piotr
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MSZ: polsko-iworyjskie konsultacje polityczne w Abidżanie

Data publikacji: 2017-08-28, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
MSZ: polsko-iworyjskie konsultacje polityczne w Abidżanie

- MSZ informuje:

- Cieszę się, że Polska i Wybrzeże Kości Słoniowej będą wspólnie działać na rzecz światowego pokoju i bezpieczeństwa w ramach dwuletniego członkostwa obu naszych państw w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – powiedziała podczas spotkania w ministerstwie spraw zagranicznych w Abidżanie wiceszefowa polskiej dyplomacji Joanna Wronecka.

W ramach wizyty w Wybrzeżu Kości Słoniowej wiceszefowa polskiej dyplomacji spotkała się z ministrem spraw wewnętrznych Sadiki Diakite, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Mamadou Coulibaly oraz ministrem sprawiedliwości i praw człowieka Sansanem Kambile, zastępującym ministra spraw zagranicznych. W trakcie wizyty wiceszefowa MSZ odwiedziła również polskich misjonarzy, ojców Pallotynów, działających w Abidżanie. Spotkała się ponadto z iworyjską Polonią.

Podczas rozmowy z Rogerem Gnango, dyrektorem generalnym służby zagranicznej odpowiedzialnym za współpracę wielostronną, wiceminister Joanna Wronecka pogratulowała przedstawicielom rządu iworyjskiego wygranej ich kraju w wyborach na niestałego członka RB ONZ. Wyraziła także nadzieję na bliską współpracę w celu rozwiązywania aktualnych problemów współczesnego świata takich jak walka z terroryzmem i ubóstwem, które stanowią główną przyczynę niekontrolowanych procesów migracyjnych. Wiceminister podkreśliła wagę dostępu do edukacji, rozwoju społeczno-gospodarczego oraz bezpieczeństwa i budowania odporności na obecne zagrożenia.

Joanna Wronecka wyraziła także nadzieję, że listopadowy szczyt Unia Europejska-Unia Afrykańska, który odbędzie się w Abidżanie, przyniesie nowe otwarcie w relacjach pomiędzy naszymi społeczeństwami, a jego ustalenia przełożą się na poprawę warunków życia mieszkańców Afryki i jeszcze ściślejszą współpracę euro-afrykańską w dziedzinie nauki, gospodarki i nowoczesnych technologii. Podczas wizyty w Afryce Zachodniej wiceminister Joanna Wronecka zabiegała także o poparcie kandydatury Łodzi do organizacji międzynarodowej wystawy EXPO w 2022 r.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: MSZ
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat choszczeński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Choszczno. W skład powiatu wchodzą gminy: Choszczno, Drawno, Pełczyce, Recz, Bierzwnik oraz Krzęcin.

Powierzchnia powiatu wynosi 1327,71 km², z czego prawie 50% powierzchni zajmują użytki rolne. Region słynie z dużej ilości jezior polodowcowych, których na terenie powiatu znajduje się aż 111.

Główny szlak komunikacyjny stanowi droga krajowa nr 10.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola